Малий Бджолярський Круг у Рівне

«БДЖОЛИ – ТО ВОЛЯ, ТО – НАША ДОЛЯ»

mkr2018

21-22 квітня  дитячий табір відпочинку «Електронік» став місцем своєрідного паломництва для пасічників — тут, у надгоринському лісі біля села Кустин, Рівненського району, відбувся Малий Бджолярський Круг, який символічно відкрив  новий пасічний сезон.

Його учасниками стали бджолярі, вчені, підприємці з м.Києва, Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Хмельницької, Житомирської, Київської,Полтавської, Сумської, Дніпропетровської, Донецької, Одеської областей – всього близько 300 зареєстрованих.

Розпочався захід у суботу ранковим ярмарком, де можна було придбати обладнання, одяг, лікувальні препарати, книги й часописи, а також різноманітні продукти бджільництва. Невдовзі відбулося урочисте підняття прапора Бджолярського круга. А вже в актовій залі священик і пасічник о.Василь відслужив короткий молебень, традиційно запалено велику свічку руками найстаршого учасника дев’яностолітнього Олексія Решетила і наймолодшого –десятирічного Максима Пархомця. Присутні виконали Гімн бджолярів, після чого почалася робота.

Вів засідання голова Ради Бджолярського Круга Володимир Дмитрук, віце-президент Спілки пасічників України, очільник Братства бджолярів землі Волинської «Ройовий Стан». Допомагав також  і Василь Соломка, «ДіД Василь», засновник і до недавнього часу незмінний керівник Кругу.

До присутніх з  вітальним словом звернувся заступник голови Рівненської облдержадміністрації  Ігор Тимошенко.
Учасників Круга привітали з врученням відзнак і подарунків голова Гільдії медоварів України Василь Барабаш, виконавчий директор Спілки пасічників України Тетяна Сушко, редактор журналу «Пасічник» з Хмельницького Валерій Горелік, відомий медовар Анатолій Тронь з Охтирки на Сумщині.

Цікавим було слово волинського пасічника і скульптора Василя Парахіна. Власні вірші прочитали Євген Ротченков і Павло Мельничук. Заступник начальника обласного управління культури і туризму Ярослава Гаврилова ознайомила з проектом «Медове коло» на Рівненщині. Про свою діяльність розповіли представники польської фірми LYSON-Україна. Про експорт українського меду йшлося у виступі віце-президента Спілки пасічників України Андрія Бажина.

Проблеми охорони бджіл підняв пасічник Денис Солдатов з Харкова. Науковці Олексій Лосєв і Володимир Постоєнко з Києва і харків’янка Ірина Маслій інформували про нові лікувальні засоби в боротьбі з хворобами бджіл. Відомі пасічники Володимир Малихін з Донеччини і Віктор Папп із Закарпаття розповіли про свої технології бджоловедення. Темою доповіді Володимира Очколаса з Полтавщини була велика рентабельна пасіка. Голова львівського братства «Рій» Микола Грибок розповів про співпрацю українських і польських бджолярів.

Представник агрофірми «Мрія» Василь Мартюк поінформував про взаємостосунки аграріїв з пасічниками.Головний редактор журналу «Український пасічник» Микола Осташевський розповів про проблеми свого видання. Багатьох учасників зацікавили  безвощинні технології, які пропагував Іван Григорчук з Одещини. Вчений і пасічник Юрій Дронь з Чернівців представив свій винахід – вулик «Бджільник».

Директор Гадяцького аграрного училища Наталія Сенчук розповіла про підготовку пасічників в очолюваному закладі. Вчений і практик Олександр Комісар з Києва справедливо й обґрунтовано захищав українські породи бджіл. Приємне враження у слухачів залишилося від виступу відомого апітерапевта із Львівщини Дмитра Синишина. Про лікування препаратами з бджолопродуктів розповів наш земляк із Сарн Данило Шабак.

З новинками медової косметики власного виготовлення учасників Кругу ознайомила лучанка Марія Шотік. ЇЇ землячка, етнограф, дослідниця поліського бджільництва Алла Дмитренко з допомогою слайдів і оригінальних записів відкрила цікаві сторінки минулого промислу. Родзинкою заходу стали фільми про колишнє й сучасне бортництво з коментарями рівненського етнографа Олексія Нагорнюка, демонстрація інструментів і обладнання з їх практичним застосуванням.

Учасникам зібрання співав українські та білоруські пісні Валерій Маренич.

Підготовка і проведення Малого Бджолярського Круга була справою його Ради,  лекторів, учасників ярмарку і, звичайно, господарів – моїх колег із Спілки пасічників Рівненщини. Найбільш активними були спілчани з рівненської районної організації, не буду називати їх прізвища окремо, щоб когось не забути.

Задля об’єктивності треба відзначити самовіддану роботу нашого лідера Андрія Тимощука, якому вперше довелося організовувати такий масштабний захід. Своєрідним дебютом у ролі керівника Бджолярський круг на Рівненщині став для відомого організатора пасічницького руху Володимира Дмитрука з Луцька. Судячи з вражень знайомих пасічників з різних куточків України, місце проведення вибране вдало.

Людям сподобався табір і ставлення до них, за це ми дякуємо його директору Володимирові Гершуну. Ми вдячні засобам масової інформації області, які знайомили краян з діяльністю нашої спілки, пропагували бджільництво, висвітлювали проведення Кругу.

До нових зустрічей, пасічники і шанувальники нашого промислу! Нехай вас надихають слова з Гімну бджолярів «Бджоли – то воля, то – наша доля!»

Микола УЖВІН, учасник Малого Бджолярського Кругу.