БДЖОЛЯРСЬКИЙ КРУГ УКРАЇНИ

bk1logo

Хлопці, до Рою!

Бджолярський круг був заснований в 2003р.  групою бджолярів, яку очолював ДіД ВасильСоломка Василь Олексійович. Бджолярський круг — відродження давньої традиції святкування завершення пасічницького сезону «Бджолиних дев’ятин» (медових обжинок).
У минулі часи за традицією 2-10 жовтня відзначалася «Бджолина дев’ятина», бджолярі збиралися разом, вживали мед, та медові напої, випікали медове печиво, пригощали продуктами бджільництва рідних та знайомих.

 

vs140

 

Чому «Круг»? З давніх-давен наші предки збиралися «на круг», щоб вирішувати найважливіші питання свого буття. В круг ставали щоб вистояти перед переважаючим за силами ворогом. Пускали келиха, а чи баклагу по кругу в свята а чи на тризні… В круг збираються і пасічники, щоб послухати мудрого колегу і бджоли навколо подруги, яка танцем показує дорогу до щедрого взятку… Тож і ми запрошуємо всіх небайдужих до кола, щоб спільно вирішувати, вистояти, знайти, пізнати …

 

bk_volia

 

 

Гильдія медоварів України

 

В даний момент це майстерня, де учасники можуть поліпшити свої навички, щоб побачити і почути багато, щоб поділитися своїм досвідом.

 

vs141

 

Окрім святкування “медових обжинок” передбачені виставка обладнання і стендів, тематичні семі­нари: «Обладнання», «Технології пасічнику­вання», «Хвороби бджіл», «Продукти бджіль­ництва та медоваріння», «Апітерапія» з лекціями і виступа­ми провідних вчених, пасічників, бджолиних ветеринарів, апітерапевтів, юристів, провідни­ків громадських організацій, членів редакцій і головних редакторів часописів…

 

Обмін досвідом, обговорення проблемних і нагальних питань, консультації з фахівцями і пасічними авторитетами, демонстрація нови­нок, продукції, в т.ч. питних медів, медових пива і квасів, презентація і реалізація нових книг, видань і часописів, фільмів, фотографій, рекламних і пропагандистських матеріалів на продукти бджільництва.

3bk2017

 

 Бджолярський круг зустрічається щороку в першу суботу жовтня. Існує коло радників, які обираються всіма учасниками для керівництва. Бджолярський Круг має свій власний гімн, прапор і хоругви.

 

На виконання волі Бджолярського кругу  щороку також відбувається  традиційне відкриття пасічного сезону «Малий круг».

 

771

 

На ХV ювілейному зібранні ДіД Василь передав Булаву Кругу Володимиру Дмитруку із словами напуття, щоб той гідно замінив його у Крузі надалі, на що Володимир відповів, що замінити ДіДа Василя ніхто не зможе… Адже не даремно говорять Бджолярський круг ДіДа Василя!

 
 
 
 

Літопис Бджолярського кругу України:
 

arh1
Архів фото та відеоматеріалів Бджолярського кругу України

 
 

Гімн бджолярів України:

(написаний ДіДом Василем в урочищі Бірки, Баришівського району)

 

gimn1