БДЖОЛЯРСЬКИЙ КРУГ УКРАЇНИ

bk1logo

Хлопці, до Рою!

Бджолярський Круг був заснований в 2003р.  групою бджолярів, яку очолював ДіД ВасильСоломка Василь Олексійович. Бджолярський Круг — відродження давньої традиції святкування завершення пасічницького сезону «Бджолиних дев’ятин» (медових обжинок).
У минулі часи за традицією 2-10 жовтня відзначалася «Бджолина дев’ятина», бджолярі збиралися разом, вживали мед, та медові напої, випікали медове печиво, пригощали продуктами бджільництва рідних та знайомих.

 

vs140

 

Чому «Круг»? З давніх-давен наші предки збиралися «на круг», щоб вирішувати найважливіші питання свого буття. В круг ставали щоб вистояти перед переважаючим за силами ворогом. Пускали келиха, а чи баклагу по кругу в свята а чи на тризні… В круг збираються і пасічники, щоб послухати мудрого колегу і бджоли навколо подруги, яка танцем показує дорогу до щедрого взятку… Тож і ми запрошуємо всіх небайдужих до кола, щоб спільно вирішувати, вистояти, знайти, пізнати …

 

bk_volia

 

 

Гильдія медоварів України

 

В даний момент це майстерня, де учасники можуть поліпшити свої навички, щоб побачити і почути багато, щоб поділитися своїм досвідом.

 

vs141

 

Окрім святкування “медових обжинок” передбачені виставка обладнання і стендів, тематичні семі­нари: «Обладнання», «Технології пасічнику­вання», «Хвороби бджіл», «Продукти бджіль­ництва та медоваріння», «Апітерапія» з лекціями і виступа­ми провідних вчених, пасічників, бджолиних ветеринарів, апітерапевтів, юристів, провідни­ків громадських організацій, членів редакцій і головних редакторів часописів…

 

Обмін досвідом, обговорення проблемних і нагальних питань, консультації з фахівцями і пасічними авторитетами, демонстрація нови­нок, продукції, в т.ч. питних медів, медових пива і квасів, презентація і реалізація нових книг, видань і часописів, фільмів, фотографій, рекламних і пропагандистських матеріалів на продукти бджільництва.

 

vs140

 

 Бджолярський круг зустрічається щороку в першу суботу жовтня. Існує коло радників, які обираються всіма учасниками для керівництва. Бджолярський Круг має свій власний гімн, прапор і хоругви.

 

На виконання волі Бджолярського Кругу  щороку також відбувається  традиційне відкриття пасічного сезону «Малий Круг».

 

771

 
 
Новини  Бджолярського Кругу:
 

ХV Ювілейне всеукраїнське зібрання пасічників «Бджолярський Круг» (Прес-релиз)
 
dp17

 

Літопис Бджолярського кругу України:
 

arh1
Архів фото та відеоматеріалів Бджолярського кругу України

 
 
Гімн бджолярів України:

(написаний ДіДом Василем в урочищі Бірки, Баришівського району)

 

 

gimn1