Школа-семінар «За рентабельну пасіку»

vs19

Бджолярський Круг і Дослідна «Пасіка «ДіДа Василя» провели дванадцять пілотних проектів школи-семінару «За рентабельну пасіку» для груп до 30 пасічників: перший 4-х денний з 8 по 11 грудня 2014р. і двохденні — 12 і 13 лютого 2015р., 10-11 грудня 2015р., 21-22 січня 2016р., 3-4 березня 2016р., 10, 11 листопада і 8, 9 грудня 2016р. та 27, 28 січня і 2, 3 березня 2017р., 16 — 17 листопада 2017р. та 27, 28 січня і 22-23 лютого 2018 р.

В 2015 до проекту приєдналися ФГ «APIS Україна», компанія «SunBee UKRAINE» і кооператив «ПАВІК» і було створено «Центр впровадження нових пасічних технологій».

Семінар проводився в готельному комплексі «Водограй», адреса: с. Борщів, Баришівський р-н, Київська обл. (68-й км. на трасі «Київ – Харків» — менше 1 год. від Києва маршрутками на Березань з метро «Харківська» кожні пів години) і останній день на найсучаснішій і найбільшій в Україні промисловій пасіці Нагорнюка В.І. в с. Халепья Обухівського р-ну.

vs17

 

Виходячи з напрацювань проведених пілотних проектів Центром впровадження нових пасічних технологій прийнято рішення:

1.В наступне міжсезоння провести школи-семінари:
Для груп до 25 пасічників 28-29.11.19р. і 27-28.02.20р.
 

2.Місце проведення: в готельному комплексі «Водограй», адреса: с.Борщів, Баришівський р-н, Київська обл. (68-й км. на трасі «Київ – Харків» — менше 1 год. від Києва маршрутками на Березань з метро «Харківська» кожні пів години.

3.Теми:

 • «Комплексна механізація на пасіках»;
 • «Нові пасічні технології, в т.ч. виробництва продуктів бджільництва»;
 • «Все про продажу, закупівлю і експорт меду»;
 • «Промислова (і не тільки) пасіка: проблеми створення та діяльності і як їх вирішують»;
 • «Хвороби бджіл»…
 •  

  4.Школи проведуть майстри:
  Лауреати «Золотої відзнаки Бджолярського Кругу, Почесні пасічники України: Бабенко В.Т. (м. Київ), Папп В.В. (Закарпатська), Гуслій Ю.М. (Черкаська), Дяченко П.К. (Київ), Сорока А.В. (Харківська), докт. вет. наук Руденко Є.В. (Харків), Бажин А.В. (експортер меду), Очколас В.В. (Український центр меду), Нагорнюк В.І., Соломка В.О., канд. біол.. наук Єфіменко Т.М. (інст. бджільництва), Солдатов Д.К. (Харків)…

  5.Поза програмою:

  • вечірні неформальні зустрічі з провідниками бджолярських громадських організацій; нові книги і періодика;
  • виставка та продажа обладнання провідних виробників України;
  • нові книги і періодика.

  Previous Image
  Next Image

  Про побут та гроші: проживання та харчування див. «Водограй»

  Оргвнесок – 10 у.о. в день (оплата майстрам, оренда, мультимедійник та ін.). Після домовленості про включення в групу перераховується аванс в сумі за один день (по курсу) на картку Приватбанку № 5І68 7573 8264 9459 СОЛОМКА ВАСИЛЬ ОЛЕКСІЙОВИЧ.

  Традиційні майстер-класи з медоваріння на дослідній «Пасіці ДіДа Василя» для груп не більше 12чол. будуть проведені на молодий місяць 2.11.19р. і 30.11.19р., 1.02.20р, 29.02.20р і 28.03.20р.

   Заявки приймаються: по тел. О98 400-27-42, О50 164-88-52, Соломка Василь Олексійович («ДіД Василь»).

    

   vs18

   Про тематику та лекторів школи-семінару «За рентабельну пасіку»

   • «Нові технології виробництва продуктів бджільництва»: Соломка В.О. (к.т.н.), . Сорока А.В.*
   • «Комплексна механізація на пасіці. Продуктивність. Економіка». Знайомство з доробками і новаціями авторів і підприємства та кращими експонатами виставки-ярмарку Бджолярського Кругу: Гуслій Ю. М.*, Подрізан А.Г.*
   • «Проблеми промислової пасіки та шляхи їх вирішення». Бабенко В. Т.*, Дяченко П.
   • «Хвороби бджіл»: Єфіменко Т.М. (канд. біол. нак.), Руденко Є.В. (докт. вет. наук, проф..), Галатюк О.Є. (докт. вет. наук, проф.) , Дяченко П.К., Малихін В.Є.*
   • « Виробництво та переробка продуктів бджільництва»: Піднебесний Д.Д.*, Малихін В.Є., Комісар О.Д.* (канд.. біол. наук).
   • Все про віск та вощину: Солдатов Д.К.
   • Все про продажу, закупівлю і експорт меду: Бажин А.В
   • Досвід роботи на запиленні с/г культур: Сорока А.В.
   • Проблеми зимівлі: Подрізан А.Г., Малыхин В.Є., Комісар О.Д., Дяченко П.К.
   • «Сучасна промислова пасіка. Проблеми створення та діяльності і як їх вирішують»: Нагорнюк В.І (на його пасіці).
   • Новини з пасічницьких конгресів в Турції, Кореї та семінарів в Польщі. Комісар О.Д., Бажин А.В., Соломка В.О., Ус А. (пасічникування в Новій Зеландії)…
   • «Презентація виробів ф. «Меліса»: Брати Лемешеви, обладнання для вакуумної упаковки, «Комплексне забезпечення лабораторій»: Галицький Тарас (ф. «Біола»)
   • Неформальні зустрічі:з Барабашем В.С. (Голова Гільдії медоварів України), Вередом Л.І. (Президент СПУ), Стретовичем О.М. (Президент СПУ), Вороною А.П. («Кошовий Бджолярського Кругу), Галатюком О.Є. (директор ННЦ Інститут бджільництва ім.. П.Прокоповича).

   *- лауреати Золотої відзнаки Бджолярського кругу «За рентабельну пасіку», Почесні пасічники України.

    

   vs33

    

   Контакты:

   Центр впровадження нових пасічних технологій
   Школа-семінар «За рентабельну пасіку»
   Тел. 098-400-27-42, 050-164-88-52
   Web sitе: http://bee.gktsn.com/bee/school

   E-mail: didvasil@i.ua

    

   СЬОМА ШКОЛА-СЕМІНАР «ЗА РЕНТАБЕЛЬНУ ПАСІКУ»

   Була найпотужнішою за кількістю учасників і традиційно проведена 10-11.11.16р. в готельному комплексі «Водограй» (68-й км траси Київ –Харків, с. Борщів).  Виступили провідні пасічники, вчені та підприємці України:

   Мойсеенко В. М. «Промислова технологія виробництва обніжжя бджолиного» та «З досвіду кочівлі промислової пасіки»;

   Соломка В.О. «Нові технології виробництва продуктів бджільництва»;

   Гуслій Ю.М. «Комплексна механізація на пасіці. Продуктивність. Економіка. Доробки і новації автора і підприємства»;

   Очколас В.В.  «Ринок меду (проблеми і перспективи)»;

   Руденко Є.В. «Виробництво якісних і безпечних продуктів бджільництва»;   

   Дяченко П.К.  «Проблемні питання промислової  (і не тільки) пасіки»;

   Нагорнюк В.І. «Промислова пасіка. Проблеми створення та діяльності і як їх вирішують» (на найсучаснішій і найбільшій в Україні промисловій пасіці  в с. Халепьє Обухівського р-ну, див. стор. 2 обкл.). Школу пройшли ще три пасічники з Білорусії…

     Поза програмою —  10.11 зустріч з віце-президентом ВГО СПУ Вередом Л.І., який разом з сином Сергієм та Соломкою В.О.13.11 на «Пасіці ДіДа Василя» провели майстер-клас по питних медах (зроблено дві проварні, лекції, практика, дегустації…).

   vs139

    

   В.О.Соломка «Підсумки березневої Школи-семінару»:

    

   Відгуки учасників:

   Можна стверджувати, що проект вдався. Вже проведені шість шкіл-семінарів. «Школа» користується заслуженим авторитетом пасічної спільноти, про що свідчать «аншлаги» на школах-семінарах 2016 р., а також те, що перша група наступного міжсезоння вже наполовину сформована.

   «Форум на точку»:

   «Закінчився 4-й семінар цього зимового сезону. Як постійний учасник цих заходів можу зробити такі висновки:

   1. Започатковано нову для України практику підвищення освіти та кваліфікації пасічників — більше 160 учасників пройшли навчання.
   2. Започатковано формування колективу лекторів семінарів, причому з постійною ротацією, тестуванням і оцінкою з боку слухачів.
   3. Започатковано в рамках семінару дискусійний клуб, оскільки подібні зустрічі в колективі близько 30-35 осіб дозволяють почути і обговорити тему без зайвої метушні та галасу, а також в перервах засідань, за столом чи під час переїзду.
   4. Рівень запрошених осіб дозволяє напряму спілкуватися голові спілки, науковцю чи виробнику обладнання з пасічником і почути запитання, зауваження чи побажання від кожного учасника семінару.
   5. Заняття на зразково-показовій пасіці дозволяє порівняти своє господарство з кращим промисловим господарством, і не тільки побачити, але й помацати руками, задати запитання і отримати відповіді про перспективи нашого розвитку.
   6. Відпрацьовано програму та методику навчання яку можна впроваджувати та поширювати на місцях.

   Ю.Гуслій

    

   Дуже сподобалась доброзичлива атмосфера, взаємовідносини між лекторами та слухачами, місце проведення, харчування, умови проживання та ін.

   А найкращим фактором стало те, що це єдине місце в Україні де рядовий пасічник може взнати щось нове, передове, отримати кваліфіковану відповідь на свої запитання і, таким чином, підвищити свою кваліфікацію.

   Успіхів Діду Василю у його благородній справі!

   Д.Поднебесний

    

   Прийняв участь в семінарі, мені сподобалось. цікаво провів час, познайомився з колегами, цікава екскурсія на пром пасіку.

   Лектори й організатори цікаві і приємні люди, (без зайвого гонору).
   Особлива подяка Діду Василю за організації і дружню атмосферу. Молодець.

   Рекомендую.

   Realto, Кагарлик