XV Всеукраїнський БДЖОЛЯРСЬКИЙ КРУГ (пост-реліз)

soicha2-17

Прес-реліз

В цьому році вже вкотре найнебайдужіші пасічники України, як журавлі у Вирій, потягнулися на Бджолярський Круг, який відбувся 7-8 жовтня 2017р., на базі  відпочинку Соіча (SOICH Park) у смт.Старий Салтів, Харківської обл.  А започаткований він був на Пасіці ДіДа Василя в урочищі Бірки 15 років тому.

ХV Ювілейне всеукраїнське зібрання пасічників «Бджолярський Круг» проведено за активної  участі Ради Бджолярського Кругу, Соломки В.О. (ДіД Василь),  Гуслія Ю.М. та слобожанських  пасічників: Дейнеки Ф. М., Дегтярьова М.О. та Мироненка М.В.

Зібралася еліта українського бджільництва — До «Рою» прибуло  більше ніж 800 чол. (зареєструвалось   678 учасників та гостей, в т.ч. були і іноземці).

Цей захід щонайпотужніший в історії  Бджолярського Кругу.

 Вели зібрання  Дмитрук В.А. (голова Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан», віце-президент СПУ) та ДіД Василь.

br_fl
Уперше в історії Кругу захід розпочався з підйому Прапора. Цього року у Бджолярського Кругу  з’явився також і свій Прапор.

 
 
 

Служба Божа відправлена батюшкою Вадимом церковної громади Старого Салтова. По традиції були запалені свічки найстарішим на зібранні пасічником Орловим Валентином Михайловичем (80 років) і наймолодшими учасниками зібрання (15 років та 12 років). Хвилиною мовчання вшанували  пасічників, які  за рік відійшли у Вічність…

Пролунав «Гімн бджолярів України»  (автор слів Соломка В.О.) у виконанні учасників зібрання.

ДіД Василь передав Булаву Кругу Володимиру Дмитруку із словами напуття, щоб той гідно замінив його у Крузі  надалі, на що Володимир відповів, що замінити ДіДа Василя ніхто не зможе… Адже не даремно говорять Бджолярський Круг ДіДа Василя!

bkbul

Зал довго аплодувал ДіДові Василю…  А  В.Дмитрук зобовязався гідно продовжити зібрання Кругів і закликав всіх допомагати в цьому.

  У перший день 7-го жовтня проводилось пленарне засідання, у другий, 8-го — робота по секціях: «Технології пасічникування» (кандідат біол. наук Комісар О.Д.), «Питні меди та оздоровчі продукти бджільництва (Голова Гільдії медоварів України Барабаш В.С.), «Обладнання» (Голова науково-виробничого кооперативу «Павік»  Гуслій Ю.М.), «Хвороби бджіл» (доктор вет. наук, проф. Руденко Є.В.), «Апітерапія» (лікар-невропатолог, апітерапевт Сенишин Д.М.).

На пленарному засіданні пролунали вітальні слова:

Від Гільдії медоварів України, Спілки пасічників України,  Національної Спілки бджолярів Казахстану Бал-Ара,  Адміністрації Вовчанського району і смт.Старий Салтів.

На пленарному засіданні слухали наступні доповіді:

 1. Соломка В.О. (ДіД Василь) «БДЖОЛЯРСЬКОМУ КРУГУ (ПАСІЧНІЙ «ДЕВЯТИНІ») П’ЯТНАДЦЯТЬ!!!»
 2.  Коновалов П.П. — директор компанії «Справжній мед», член Національної Спілки бджолярів Казахстану «Виведення продукції на ринок. Збільшення продажів.»
 3. Руденко Є.В. — директор ИЖ НААН, д-р вет. наук, професор, член-кореспондент НААН, Заслужений працівник сільського господарства України «Ціна на мед – якою вона повинна бути?»
 4. Доктор економічних наук Момінул Хог  «Про світовий експорт меду»
 5. Нагорнюк В.І.  Професійний пасічник, віце-президент СПУ  «Про Апімондію-2017. Про стан ринку меду»
 6. Семигреєнко С.В. — засновник ПСП «Дружба» «Запилення як один з найефективніших шляхів покращення роботи АПК»
 7. Очколас В.В. — керівник проекту із встановлення найбільшої промислової пасіки в Україні  «Отруєння бджіл в Україні як масове явище в 2017 році та шляхи боротьби з ним. Вплив отруєння на якість меду та наслідки»
 8. Вовнянко  М.І.-  пасічник і медовар «Технологія варіння сусла високої концентрації»
 9. Малихін В.Є. — лауреат Золотої відзнаки Бджолярського Кругу «Резерви  жирового тіла бджоли» (виступ на конгресі Апімондії)
 10.  «Презентація сайту Бжолярського Кругу»
 11. Корж В.М.- автор численних публікацій та книг по бджільництву, голова громадської організації «Фонд Прокоповича П. І.» «20 років на видавничій ниві.»
 12. «Презентація місця проведення Малого Бджолярського Кругу»
 13. Діговцов В.В.- пасічник з АР Крим  «Нозематоз у вуликах. Вісктопка, віскопрес»
 14. Горб Б.С.   «Про інверт»
 15. Григорчук І. (Одеська обл.) «Підставки під вулики»
 16. Семенюк В.Ф. докт. фіз.-мат наук. і Семенюк Н.І.   «Наукові програми на 45-му конгресі Апімондії»
 17. Домбровский В.П. —  директор ТОВ «Київбджолопром» «Про прополісну вощину» (виступ на конгресі Апімондії)
 18. Герб Павло + Кучер Сергій  «На виставці АпіЄКСПО та  на турецькій пасіці»
 19. Пундор Мирон — експерт ринку «Бджільництво в сільському господарстві (Світова практика)»
 20. Гуслій Ю.М. — Голова науково-виробничого кооперативу «Павік»  «Обладнання на АпіЄКСПО»

Організовано масштабну виставку та ярмарок бджолярського реманенту. Запроваджено спеціальні призи за кращі експонати виставки, Конкурсна комісія на чолі з  Гуслієм Ю.М. визначилася з переможцями цього конкурсу.

 

Після доповіді Володимира Очколаса про отруєння бджіл надійшла пропозиція направити лист-звернення до голови Спілки пасічників України Володимира Стретовича від учасників XV Бджолярського Круга.

bkzvernenay

 


bk17
bk17

 

Нагороди за значний внесок у розвиток бджільництва нашої країни:
diplom1Найвищою нагородою в галузіпасічництва Золотою відзнакою Бджолярського Кругу «За рентабельну пасіку» нагороджені: Нагорнюк В.І. (Київська обл.),  Корж В.М. (м.Харків), Вовнянко  М.І. (Черніговська обл.).
Прийняте клопотання Кругу до Ради Спілки пасічників України про присвоєння лауреатам  Золотої відзнаки звання «Почесний пасічник України».

Дипломами Кругу і відзнакою, яку кругівці називають медаллю «За небайдужість», нагороджено: Моісеенко В.М.,  Староконя С.І.,  Довгаль О.І.,  Мироненко М.В. за вагомий внесок в розвиток бджільництва України.

Кулуарних зібрань та виступів було без ліку. На завершення був концерт чоловічого вокального гурту «Надія» Вовчанського районного будинку культури.

 

А ввечері  з суботи на неділю була «бджолина девятина» (пасічні «обжинки»): творили чарку, співали, танцювали, гомоніли… Над гладінню вод Салтовського водосховища лунав Гімн бджолярів України написаний 16 років тому «ДіДом Василем»  в урочищі Бірки Баришівського району:

Медом  і  хлібом, з  сином  і  дідом

Ми  відбудуєм  країну

Разом  з  бджолою  всім  нашим  роєм 

Славимо  ми  Україну!!!

 

vs172