Бджільництво Слобожанщини – 2018 (пост-реліз)

kh12

У м.Харків у приміщенні ФСК «Локомотив» ім. Героя України  Г.Кірпи 17–18 лютого 2018 року відбулася традиційна зимова виставка-ярмарок «Бджільництво Слобожанщини – 2018».

За минулі роки ярмарок набирав силу і популярність у бджолярів з різних регіонів країни. І сьогодні Слобожанський ярмарок став одним з найбільш яскравих і значимих заходів в Українському бджільництві. Не даремно говорять, що Харків столиця бджільництва — основні виробники бджолярського обладнання та реманенту знаходяться в місті та області.

Із-за постійного збільшення відвідувачів, кілька разів мінялося місце проведення (раніше виставки проводилися у Будинку офіцерів, в ДК «Залізничник»). Минулого року ярмарок проводився на другому поверсі ФСК «Локомотив», який був вибраний із-за великого приміщення під виставку, зручній прилеглій території, що дозволяє торгувати великим інвентарем з машин. І ніхто не чекав такого напливу відвідувачів, у черговий раз аншлаг! Рекордна кількість відвідувачів — більше п’яти тисяч…

Враховуючи таку кількість, цього року ярмарок проводився у розширеному форматі: ціле ігрове поле ФСК «Локомотив» та уся прилегла територія  приймали учасників та гостей. Величезна торгова площа, стенди з устаткуванням і продукцією бджільництва розміщені окремо — в різних залах, багато товару, вільні проходи, тому залишилися задоволені усі — і продавці, і покупці.

 

Previous Image
Next Image

 

Як завжди, на ярмарку були представлені провідні вітчизняні виробники пасічного реманенту та інвентарю (АВВ-100, Павік, Чарунка, Меліса 93 …).

Також спільно зі своїм офіційним представником в Україні, інтернет-магазином «Ваша пасіка», познайомила зі своєю продукцією компанія Lyson, найбільший виробник бджолярського обладнання та реманенту у Польщі.

На виставці-ярмарку були представлені медогонки на будь-який смак і виробничу потужність, ручні і напівавтоматичні, сушарки, насоси, електронні пасічні ваги, димові гармати, димарі, годівниці для бджіл, пластикова тара для меду, рамки, вощина, насіння медоносних рослин…

Величезний асортимент захисних костюмів високої якості для бджолярів надали  інтернет-магазин «Долина меду», швейне виробництво «BeeForm», та інші. Препарати для бджіл від «Бровафарма», «Байєр», «Українські ветеринарні технології»

На майданчику перед «Локомотивом» можна було здати та обміняти віск на вощину, купити вулика, заготівлі для рамок, візок-підйомник «Апіліфт», алюмінієві листи, загалом був представлений величезний вибір різноманітного реманенту та інвентарю від великої кількості виробників.

Багато бджолярів ділилися своїми напрацюваннями: Володимир Шенберев презентував електропривод для медогонки «Умка-4», перший в Україні фахівець з ШО, матковод Юрій Вальчук та брати Труш пропонували станки ШО  своєї розробки,  Генадій Ізмайлов, Денис Фадєєв та Денис Лєбєдєв — нові вулики та нуклеуси з ППС.

Усі бджолярі могли отримати консультації досвідчених  фахівців, а також поспілкуватися з відомими авторами книг з бджільництва: Соломка В.О., Малихін В.Е., Корж В.М., Комісар О.Д., Горніч М.Л., Чухрай Т.М., придбати книги з автографами і сфотографуватися з авторами. Купити журнали Бджолярський круг, Бджоляр, Український Пасічник та поговорити з їх видавцями.

Великий вибір продукції бджільництва та апітерапии від провідних пасічників і господарств з різних областей України, також традиційні для Масляного тижня млинці,  та інші смаколики під різноманітні медові напої від медоварів Слобожанського крайового осередку Гільдії Медоварів України.

У рамках виставки  була проведена конференція на тему: «Актуальні питання бджільництва України».

Доповідали:

 • Стретович Володимир Миколайович — Президент «Спілки пасічників України»;
 • Руденко Євген Володимирович, професор — Належна бджолярська практика, як основа виробництва якісних продуктів бджільництва. Презентація книги;
 • Солдатов Денис Костянтинович, директор «Бджолопродукт» – Технології отримання якісного воску та вощини;
 • Веред Леонід Іванович, головний технолог ПСП «Дружба», с.Семенівка, Полтавська обл., господарство 3600 бджолосімей —  «Медовий конвеєр» — досвід ПСП Дружба;
 • Домбровський Валерій Петрович, директор «Київоблбджолопром» – Якісна вощина – основа здоров’я бджолиної сім’ї.  Впровадження новітніх технологій;
 • Смагін Валентин Васильович, директор ТОВ «Гера» — Експорт українського меду. Ціни та вимоги до якості меду;
 • Соломка Василь Олексійович «ДіД Василь» — Напрямки розвитку та можливості в реалізації продуктів бджільництва;
 • Моминул Хоуг, професор, Велика Британія – Створення власної брендової продукції;
 • Дмитрук Володимир Антонович, голова Братства бджолярів Землі Волинської «Ройовий Стан», віце-президент СПУ — Виробництво медових напоїв. Як законно продавати свої напої;
 • Осташевський Микола Дмитрович, Головний редактор журналу «Український пасічник» — Про забезпечення бджолярів якісною інформацією;
 • Томаш Лисонь, власник ТМ «Lyson», Польща  –  Презентація продукції компанії для українських пасічників;

По виступах:

 • У вітальному слові Володимир Стретович вкотре наголосив, що зустрічі і подібні заходи для пасічників відіграють неабияку роль у розвитку галузі бджільництва.
 • Професор Євген Руденко підняв важливе питання про симбіоз фермерів і пасічників, адже така співпраця буде вигідна і тим, і іншим.
 • Василь Соломка — підняв ще  кілька важливих питань. Зокрема, про формування грунтовної стратегії розвитку бджільництва в Україні та створення доданої вартості продукції, тобто можливості для пасічників отримати додатковий прибуток. Крім того, Василь Соломка відмітив, що виробництво меду в Україні орієнтується на зовнішній ринок, який не може похвалитися стабільністю. Тому стратегія розвитку бджільництва має бути орієнтована не на збільшення кількості бджолосімей і валу продукції, а на більш стабільний внутрішній ринок і технології доробки меду. За рахунок збільшення урожайності шляхом запилення бджолами тільки на соняшникові і ріпаку можна отримати більше 50 млрд. грн.. прибутку. Тому фермерам і пасічникам варто серйозно задумуватися над створенням промислових пасік та переорієнтації на запилення сільгоспкультур.
 • Володимир Дмитрук розповів про питні меди — напої, які наші предки пили ще з дохристиянських часів, зараз почалося відродження виробництва цієї продукції. Технологію виробництва варених і ставлених медів українські пасічники освоїли добре. «Але, на жаль, українське законодавство не має бази, яка б дозволила легально продавати українські питні меди високої якості. Адже згідно чинних законів України, виробництво спиртних напоїв міцністю більше 8,5 % має бути ліцензованим та вимагає акцизної марки», — зазначив знаменитий медовар. Отож, пасічникам і медоварам доведеться добре потрудитися найближчим часом на війні з бюрократією.
 • Микола Осташевський розповідав про забезпечення бджолярів якісною інформацією. За його словами, у сучасному цифровому світі паперовим виданням типу «Український пасічник» складно конкурувати з онлайн ЗМІ.
 • Томаш Лисонь і Тетяна Мізера розповіли відвідувачам конференції про особливості розвитку бджільництва в сусідній Польщі та презентували рішення для пасічників компанії «LYSON». Українські пасічники мають унікальні умови для виробництва і експорту меду. Сподіваюся, що найближчим часом ви це відчуєте по розвитку своєї економіки, а ми завжди готові вам у цьому допомогати», — відмітив власник ТМ «LYSON» Томаш Лисонь.

Багато уваги доповідачі конференції приділили особливостям бджолярської справи — говорили про технології отримання якісного воску та вощини, профілактику та захист бджіл від хвороб і шкідників, про вимоги до якості меду для зовнішнього і внутрішнього ринку.

Також у рамках виставки-ярмарку на сусідньому майданчику  уперше був проведений відкритий чемпіонат з волейболу серед пасічників. Перемогла дружба!

Найяскравішими враженнями заходу стали зустрічі і спілкування з друзями з усієї України!