Бджільництво Слобожанщини – 2019

 

Пост-реліз

 

У м.Харків у приміщенні ФСК «Локомотив» ім. Героя України Г.Кірпи 9-10 березня 2019 року відбулася традиційна спеціалізована виставка-ярмарок «Бджільництво Слобожанщини – 2019». Цей захід давно і міцно став по-справжньому знаковою подією в Українському бджільництві та в черговий раз підтвердив статус провідного в країні майданчика для демонстрації досягнень вітчизняних виробників бджолярського обладнання та реманенту.

Загальна кількість відвідувачів наблизилася до 15000 чоловік як і минулого року, що свідчить про популярність виставки-ярмарку і її визнання не лише вітчизняними виробниками та гостями з-за кордону.

bs018

Як завжди був представлений вражаючий спектр високоякісної продукції для бджолярів: медогонки на будь-який смак і продуктивність, ручні і напівавтоматичні, сушарки, насоси, електронні пасічні ваги, димові гармати, димарі, годівниці для бджіл, тара для меду, рамки, вощина, одяг для пасічників, насіння медоносних рослин, препарати для бджіл і це далеко не повний перелік …

Учасники виставки гідно представили свої товари, а також показали нові розробки.

Компанія «АВВ-100» вкотре розширила свій асортимент додавши новинки: пульти управління 12 та 24V для приводу медогонок, блок живлення 24V, димар пасічний з огородженням, дирокол пасічний універсальний, ванночка для розпечатування рамок із нержавіючої сталі, пристосування для розпечатування стільників з плоским кошиком, бак відстійник для меду 20, 55 л, екструдер для віджиму забрусу, установка насосна для перекачування меду, медогонка 6-ти рамкова автоматична під рамку «Рута».

bs006

Кооператив «ПАВІК» також не розчарував своїх друзів і прихильників і демонстрував не лише традиційні механізми для розпечатування стільників і ножі в асортименті, а були представлені і новинки. В лінійці ножів — зубчастий ніж без підігрівання, якій за результатами випробувань в 2018 році виявився значно краще знаменитого «Джеро».
Новий напівавтомат для мобільної пасіки, компактний і за прийнятною ціною. Технологія і інструмент для отримання перги по «методу Величко», технологія медової сушки, в розробці нова економічна сушарка для пилку і устаткування для медоваріння.
На жаль автоматична лінія для відкачування меду на виставці не була представлена. Глобальний проект запуску лінії в серійне виробництво призупинений через відсутність попиту. Тому кооперативу «ПАВІК» доводиться змінювати поточні плани виробництва, замість лінії прийнято рішення розширити лінійку простіших механізмів для розпечатки стільників.

Для заохочення клієнтів менеджерами кооперативу була проведена лотерея з розіграшу знижок на продукцію від 3 до 10 відсотків.

bs009

АПФ «МЕЛІСА-93» розширила свій асортимент додавши новинки: вилку розкладачку і вилку розкладачку «Плюс», розпечатування стільників відбувається на себе, а не від себе, як в традиційних вилках, конструкцією передбачено упор, який ковзає по ще не розпечатаних стільниках, а регулюванням кута нахилу голок можна добитися оптимальної товщини шару (забруса), що видаляється, захват рамок «Меліса» призначене для витягання рамок з корпусу вулика. На відміну від традиційних конструкцій захватів застосовано зовсім інший принцип завдяки системі важелів; електропривід RD1012M для медогонки хордиального і радіального типу з верхнім валом (вихід валу через траверсу).

bs019

На стендах інтернет-магазину «Uley.in» були представлені: електричний димар, вилка розкладачка для розпечатування стільників (аналог культиватора Кузина), прилітні дошки нової моделі, електропривід марки Pulse для медогонок від 2 до 8 рамок, китайський силіконовий шпатель, розширена лінійка товару Nicot і Jenter, маска бджоляра із залізною сіткою.

bs010
 

Стенд з одягом для бджолярів «Жало Стоп» від Валентини Матюшенко користувався особливою увагою. Відвідувачів приваблювали не тільки якість, але й індивідуальний підхід та деякі іновації у виготовленні одягу.

Бажаючі могли зробити індивідуальні замовлення по своїх розмірах. Тут же на місці проводили необхідні заміри, фіксували в журналі і через деякий час замовник отримає свій одяг у зручному для себе місці. Причому це не впливає на ціну виробу.

Професійний одяг виробництва «Жало Стоп» за рахунок застосування натуральних, якісних тканин забезпечує зручну посадку, гігроскопічність і повітропроникність і вже не перший рік надійно служить величезній кількості бджолярів, дозволяючи комфортно працювати на пасіці.

bs014
 

На майданчику перед «Локомотивом» можна було здати та обміняти віск на вощину, купити вулика, заготовки для рамок, візок-підйомник «Апіліфт», алюмінієві листи, загалом був представлений величезний вибір різноманітного реманенту та інвентарю від великої кількості виробників.

bs012
 

Усі бджолярі могли отримати консультації досвідчених фахівців, а також поспілкуватися з відомими авторами книг з бджільництва: Соломкою В.О., Коржем В.М., Малихіним В.Е., Горничем М.Л., Семенюком В.Ф., Комісаром О.Д., Чухрай Т.М., придбати книги з автографами і сфотографуватися з авторами. Купити журнали та поговорити з їх видавцями.

Викладачі закладу «Гадяцьке аграрне училище» гідно представили училище бджолярів. Вони добре попрацювали на виставці, розповідали про діяльність закладу, умови вступу до училища, які є професії, крім професії Бджоляр. А також звертали увагу на те, що можуть навчатися і дорослі бджолярі, які ще не мають освіти з бджільництва. Запрошували бджолярів підвищити кваліфікацію по селекції, апітерапії, хворобах бджіл та інше.

bs023
 

Гості виставки відзначили розширення географії учасників, традиційно особливий інтерес викликали стенди зарубіжних виробників.

Компанія Lyson, найбільший виробник бджолярського обладнання та реманенту у Польщі, спільно зі своїм офіційним представником в Україні, інтернет-магазином «Ваша пасіка» вже другий рік поспіль знайомила зі своєю продукцією бджолярів України.

bs022
 

А польський виробник одягу та рукавичок для бджолярів «KENNERBEE» був представлений уперше.

Не залишилися без уваги і стенди китайських виробників, які також вперше взяли участь у виставці: Shanxi Hengda Joint Pharmaceutical Co. — виробництво препаратів і інвентаря для бджіл та SICHUAN WANGSHI ANIMAL HEALTH CO. — виробництво і продаж бджолиної продукції, препаратів і інвентаря для бджільництва.

На питання чи сподобалася їм виставка, менеджери фірм з Китаю відповіли, що вони не очікували побачити таку величезну кількість та асортимент якісного обладнання та реманенту від українських виробників.

bs016
 

Kомпанія Beecity з Туреччини, спільно зі своїм офіційним представником в Україні (Одеса) представляла свою продукцію — інвентар, устаткування, підгодівлі для бджіл, продукція бджільництва.

Угорська компанія Konigin-Trade KFT, офіційний передставник в Україні інтернет-магазин pchelovod.dp.ua, презентували автоматичну лінію для відкачування меду ціною 14850 євро.

bs020
 

А зустрічали гостей ярмарку, створюючи атмосферу свята та даруючи яскраві емоції і незабутні враження, гостинні пасічники і медовари Слобожанського краю в національному одязі, колоритними і щедрими столами з медом, питними медами, медовими десертами, косметикою та іншою оздоровчою продукцією бджільництва.

bs011

Відвідувачі отримали унікальну можливість скуштувати солодкого меду, та іншіх смаколиків під різноманітні медові напої, придбати корисні та лікувальні продукти бджільництва, а також отримати консультації з їх застосування від відомих апітерапевтів України.

 

Пасічне подружжя Володимир та Оксана Пилипчук в номінації «Народна творчість» на ярмарку представили цікаві продукти на основі продуктів бджільництва та інші цікаві продукти: воскові серветки для зберігання продуктів, флорентійське саше (природний ароматизатор для оселі на основі воску), натуральний бальзам для губ та рук на основі воску, фруктову пастилу з фруктів без цукру, сушені ягоди, ферментовані чаї, цукерки з фруктів та горіхів ручної роботи, екзотичні варення, декоративні свічки.

bs015

Також взяли участь в ярмарку майстри народної творчості, які презентували унікальні, виготовлені дбайливими та вправними руками, з щирою душею та великою любов’ю, вироби декоративно-прикладного мистецтва.

bs021
 
А однією з яскравих подій цього року став конкурс «ЗОЛОТА БДЖОЛА» (проведений уперше) в декількох номінаціях: «Лідер галузі», «Золоте перо», «Слово практика», «Золоті руки», «Золота чарунка», «Вибір народу», «Золотий стільник», «Золота нитка».

За перемогу в номінаціях були відзначені грамотами:

 • Лідер галузі — АВВ100, ПАВІК;
 • Золоте перо — Василь Соломка, Валерій Корж;
 • Слово практика — Володимир Малихін, Микола Горніч;
 • Золоті руки — Юрій Гуслій, Ігор Буряков, Олексій Гончар;
 • Золота чарунка — Київоблбджолопром, Тетяна Оніщенко;
 • Вибір народу — Федір Дейнека, Володимир Моісеєнко, Вікторія Матюхина, Євген Сулима;
 • Золотий стільник — Тетяна Чухрай, Володимир Пилипчук;
 • Золота нитка — Валентина Матюшенко.

Нововведення було високо оцінене, тому наступного року конкурс буде проведений в такому ж форматі.

У рамках виставки була проведена Конференція на тему: «Екологічні аспекти сучасного бджільництва».

bs014

Доповідали:

 • Корж Валерій Миколайович, презентація виходу в світ книги «Интенсивное пчеловождение: от основ к практике»;
 • Руденко Євген Володимирович, д. в. н., директор НААН «Інститут тваринництва», «Належна пасічницька практика, профілактика отруєння бджіл»;
 • Адамчук Леонора Олександрівна, доцент кафедри конярства і бджільництва НУБіП України, «Виробництво бджолиного обніжжя: екологічний аспект»;
 • Хамід Кіра Олександрівна, Голова Одеськой ГО «Міське об’єднання бджолярів» «Екологічні технології нарощування сили бджолиних сімей навесні»;
 • Солдатов Денис Костянтинович, голова Спілки пасічників Харківської області, «Віск та вощина — запорука екологічного бджільництва»;
 • Анонси, презентації.

 

Окрім придбання необхідного для пасіки обладнання та реманенту, виставка-ярмарок «Бджільництво Слобожанщини» стала прекрасною можливістю дізнатися багато нового, добре відпочити, зустрітися і поспілкуватися з друзями, завести нові ділові знайомства.

bs024

Оргкомітет.

 
 

Фотоархів виставки — ярмарку «Бджільництво Слобожанщини-2019»
від С.Кравченка

 

 

 

Без рубрики