Бджільництво Слобожанщини-2020 (пост-реліз)

У м.Харків у приміщенні ФСК «Локомотив» ім. Героя України Г.Кірпи 15-16 лютого 2020 року відбулася традиційна спеціалізована виставка-ярмарок «Бджільництво Слобожанщини – 2020».

bs037

 

Організатор заходу: Громадське об’єднання «Пасічник Слобожанщини»

Генеральний партнер: Всеукраїнська спілка професійних пасічників VITA-APIS.

Із року в рік виставка розширює свою географію і вдосконалюється — інформаційно, візуально, практично. Яскраве свідчення того, що це вірний шлях — зростання популярності заходу серед професійної спільноти.

Визнання більше ніж 15000 гостей, які відвідали виставку з різних країв України, в котрий раз підтвердило загальнонаціональний масштаб заходу і статус найбільшої платформи для демонстрації досягнень виробників бджолярського обладнання та реманенту.

Виробники та офіційні представники провідних компаній презентували сучасне високоякісне обладнання, яке відповідає європейським та світовим стандартам якості. Тому девіз виставки: «Територія якості – все для пасіки».

Як завжди був представлений вражаючий спектр продукції для бджолярів: медогонки на будь-який смак і продуктивність, ручні і напівавтоматичні, обладнання для виводу та інструментального осіменіння бджолиних маток,сушарки, насоси, електронні пасічні ваги, димові гармати, димарі, годівниці для бджіл, тара для меду, рамки, вощина, одяг для пасічників, насіння медоносних рослин, препарати для бджіл і це далеко не повний перелік…

ТОВ «АВВ-100» протягом 2019 року вдосконалювало виробництво лінійки своїх товарів та займалось розробками нової продукції для своїх споживачів. На виставці були представлені новинки: воскопресовий комплекс (1 та 4 установки), які призначені для отримання воску з восковмісної сировини (мерви і т.і.). Парогенератор, воскотопка з пласким кошиком FB та кришкою та гвинтовий воскопрес до парогенератора — всі ці вироби складають міні комплекс по віджиму воску. Екструдер для віджиму забрусу (збільшений) , бак-відстійник для меду з фільтром місткістю 35л, 70л, 140л виготовлені із нержавіючої сталі. Медогонка–універсальна радіально-хордіальна 4Д/20Р/20П, медогонки 5-ти та 6-ти рамкові поворотні під рамку «Рут».

bs039

Неабиякий інтерес у відвідувачів виставки визвав майстер-клас, проведений спеціалістами ТОВ «АВВ-100», в особі Ревенко Андрія. Відвідувачі стали свідками випробування міні комплексу з віджиму воску в умовах наближених до реалій кочової пасіки.

bs053

 

АПФ «МЕЛІСА-93» також розширила свій асортимент додавши новинки: захват для рамок «Меліса» із стамескою виготовлений із нержавіючої сталі, його конструкція дозволяє захопити рамку, при цьому за рахунок додаткових важелів захоплення розсовує склеєні рамки усередині корпусу, а також захват доповнен стамескою, яка може розділити корпуси. Насос для перекачування меду з однієї ємності в іншу. Насос можна так само використати для інших в’язких рідин. Центрифуга для переробки воскової сировини і витягання меду із забруса. Бак центрифуги і барабан фільтру виготовлені з нержавіючої сталі і закривається згори кришкою.

bs071

 

Серед новинок у НТЦ «Чарунка» медогонка «Господарочка». Це 3-рамкова нержавіюча неповоротна медогонка, головною перевагою якої є компактність та мобільність. Це рішення не тільки для починаючих бджолярів, але й для тих, хто має велику кількість бджолиних сімей. Також у новинках є підставка для розпечатування рамок, круглий льотковий загороджувач, кругла льоткова приставка у трьох варіантах: діаметром 80 та 100 мм, а також така що має підковоподібну форму з функцією проходження турбулентних повітряних мас.

bs041

 

Представила новинки і «BeeStar-Technology» — компанія, яка займається виробництвом обладнання для харчової промисловості та сільського господарства, а саме: обладнання для макаронної, хлібопекарської та плодоовочевої галузі, особливе місце в ії виробничій гамі займає обладнання для бджільництва: медогонка радіальна на 48 рамок МР-48Н, напівавтоматичний верстат для розпечатування рамок, електрична воскотопка, кремоварка з декристализатором.
bs060

 

Бджолярська сім’я Труш (батько Володимир та двоє його синів, Роман та Олексій) продемонструвала обладнання власної розробки для інструментального осіменіння бджолиних маток, виготовлене за допомогою технології 3d друку.

bs054

 

Харківська компанія «Медок» яка на професійному рівні займається виробництвом, переробкою та продажем сертифікованих Мінздравом продуктів бджільництва представила новинки свого асортименту цього року: фітоспрей з прополісом і травами для лікування захворювань порожнини рота, гель-бальзам на бджолиному підморі від варикозного розширення вен, та два види ректально-вагінальних суппозиторіїв(свічок) з маточним молочком та маслом обліпихи, а також трутневим гомогенатом та маслом зародків пшениці для лікування проблем жіночої та чоловічої статевих сфер.

bs038

Окрім цього, компанія «Медок» презентувала відео-доклад про корисні властивості та лікувальний ефект гомогенату трутневих личинок, а також поділилася результатами другого клінічного випробування супозиторіїв з продуктами бджільництва та маточного молочка в лікуванні жіночих статевих захворювань.

 

На майданчику перед «Локомотивом» можна було здати та обміняти віск на вощину, купити вулика, заготовки для рамок, візок-підйомник «Апіліфт», алюмінієві листи, загалом був представлений величезний вибір різноманітного реманенту та інвентарю від великої кількості виробників.

Як завжди, великою популярністю користувалася добре відома в Україні торгова марка «Вощина Дергачі».

Підприємство «Вощина Дергачі» виготовляє вощину, та надає послуги з переробки пасічного воску.

bs040

Віск для виготовлення вощини проходить ретельний контроль, а вощина виготовляється на професійному та сертифікованому обладнанні, що дає змогу отримати якісний продукт який відповідає українським стандартам та стандартам ЄС. Але не тільки сама продукція та обладнання, а й сам процес виробництва відповідає стандартам якості харчового продукту, та має відповідні сертифікати. Кожна партія вощини проходить контроль в обласній ветеринарній лабораторіїй .

Підприємство має можливість виготовляти вощину будь-яких стандартів комірок. Це максимум, напівмаксимум, трутневу, чарунку 5,5мм, та інших розмірів за бажанням замовника.

 

Бджільництво є галуззю що розвивається, тому періодично впроваджуються в життя якісь нові напрацювання, доробки, які дозволяють створити бджолам та більш комфортні умови для праці і розвитку, а власнику пасіки, при цьому, спростити і скоротити щоденні клопоти. Цю ідею Роман Шаповалов постарався втілити у касетному павільйоні «RoY».

bs056

Касетний павільйон «RoY» — це невеликий мобільний блок з розділеними фанерними перегородками 10-40 відсіками, де яких проживають бджолині сім’ї. Його внутрішню будову можна порівняти з комодом, де в кожній «шухлядці» знаходиться окремий вулик.

Цей блок можна легко транспортувати, підвозити ближче до масивів медоносних рослин; не потрібна реєстрація в ДАІ, він перевозиться як вантаж.

 

Бджоляр-початківець Сергій Метельов (має пасіку з очеретяних вуликів, власного виробництва), столяр з 24-річним стажем, також продемонстрував свої напрацювання. Вже вдруге привіз на виставку колоди. Колоди він виготовляє різні: з цілісних колод, з дерев’яних ламелей, оглядові колоди з додатковими дверцятами за склом.

bs055

 

Усі бджолярі могли отримати консультації досвідчених фахівців, а також поспілкуватися з відомими авторами книг з бджільництва: Малихін В.Е., Корж В.М., Горнич М.Л., Семенюк В. Ф., Чухрай Т.М., придбати книги з автографами та сфотографуватися з авторами. Купити журнали та поговорити з їх видавцями.

Володимир Єгорович Малихін, бджоляр-практик, справжній Майстер бджільництва представив чотири вузько-спеціалізовані видання: «Творческое пчеловодство»; «Маточное молочко, гомогенат»; «Экстремальная зимовка»; «Рентабельное пчеловодство». Він розповів, що цього року відбудеться презентація його чергової книги «Ізоляція маток в річному циклі».

Також поділився своїми досягненнями за минулий рік — на базі його стаціонарної пасіки влітку була організована Школа-семінар «Творческое пчеловодство» за технологією виробництва маточного молочка і трутневого гомогенату. Восени проведений майстер-клас за технологією ізоляції маток в зиму, і по 2-х матковій зимівлі. Для онлайн спілкування організований Zello-рація канал «Творческое пчеловодство». (Канал користується величезною популярністю, під час ефірів, бджолярі можуть поставити питання, що цікавлять їх, і отримати кваліфіковані відповіді.) Влітку-восени 2020р. планує продовжити навчання бажаючих за його специфікою утримання бджіл в річному циклі.

bs058
 

Гості виставки відзначили розширення географії учасників, традиційно особливий інтерес викликали стенди зарубіжних виробників.

Вже не вперше виставка привертає увагу китайських виробників. Цього року у виставці брала участь ветеринарна медико — санітарна компанія «Ваньши Пэньшань Сычуань» (Sichuan Wangshi Animal Health Co., Ltd).

 

Компанія «Benka Arıcılık», є найбільшим виробником бджолярського обладнання та реманенту у Туреччині, вже в другий раз поспіль знайомила зі своєю продукцією бджолярів України. Уперше бджолярі познайомилися з компанією на XXXXIII Міжнародному Конгресі Апімондії у Києві в 2013 році.

bs059

Маючи певний потенціал у своїй країні і великий ринок за кордоном, компанія Benka Arıcılık прагне підтримувати економіку Туреччини, вона є потужним акціонером і гордиться тим, що Туреччина має значну долю в секторі сільськогосподарської техніки у світі.

 

А зустрічали гостей ярмарку, створюючи атмосферу свята та даруючи яскраві емоції і незабутні враження, гостинні пасічники і медовари Слобожанського краю колоритними і щедрими столами з медом, питними медами, медовими десертами, косметикою та іншою оздоровчою продукцією бджільництва.

Відвідувачі отримали унікальну можливість скуштувати солодкого меду, та іншіх смаколиків під різноманітні медові напої, придбати корисні та лікувальні продукти бджільництва, а також отримати консультації з їх застосування від відомих апітерапевтів України.

Також взяли участь в ярмарку майстри народної творчості, які презентували унікальні, виготовлені дбайливими та вправними руками, з щирою душею та великою любов’ю, вироби декоративно-прикладного мистецтва.

bs057

 

А однією з яскравих подій цього року у черговий раз, став конкурс «ЗОЛОТА БДЖОЛА» в декількох номінаціях: «Лідер галузі», «Майстер бджільництва», «Майстер-наставник», «Золоті руки», «Вибір народу».

 

За перемогу в номінаціях були відзначені грамотами:

 • Лідер галузі – АПФ «Мелиса93»;
 • Майстер бджільництва — Володимир Малихін; Леонід Єгошін;
 • Майстер-наставник— Микола Романченко, Геннадій Ізмайлов;
 • Золоті руки — Бджолярська сім’я Труш;
 • Вибір народу – Віктор Коваль, Олексій Олейник, Олександр Бугар.

 

bs051Вручаючи Володимиру Малихіну, разом із дипломом і медаллю, Вимпел, Михайло Мироненко зазначив: «Наші пасіки — це кораблі у безмежному медовому морі України. А практична школа-семінар «Творческое пчеловодство» на базі стаціонарної пасіки Володимира Малихіна, є Флагманським кораблем бджільництва».

Флагман — означає перший, той що веде. Тому дуже символічним стане підняття вимпела на пасіці Володимира Малихіна.

(Вимпел — спеціальний флаг що означає знаходження корабля в кампанії, символ заслуг, доблесті та високого рівня виучки. Вікіпедія).

 
 

bs052

 
Гордістю виставки-ярмарку «Бджільництво Слобожанщини–2020» стала Книга почесних гостей. Тут залишили свої побажання, відгуки і напуття відомі автори книг з бджільництва, досвідчені фахівці, вітчизняні та зарубіжні виробники бджолярського обладнання та реманенту…

 
 
 

У рамках виставки була проведена науково-практична конференція на тему: «Підвищення ефективності виробництва бджолопродукції з застосуванням прогресивних технологій в боротьбі з інвазійними і інфекційними хворобами медоносних бджіл».

Конференція відбулася у новому форматі. Доповідачі знаходилися у спеціально підготовленому місці на трибунах ФСК «Локомотив», тобто безпосередньо поруч з виставкою. В режимі он-лайн видео транслювалося на стіні арени і усі учасники могли не тільки чути доповідача через гучномовці, а й бачити крупним планом.

Доповідали:

 • Колапс бджолиних сімей: організація лікувально-профілактичних заходів на пасіках. Доповідач – доктор ветеринарних наук, професор, завідувач кафедри мікробіології Житомирського національного агроекологічного університету Галатюк Олександр Євстафійович, Голова «Клубу професійних пасічників Житомирщини».
 • Оптичні біобезпечні електротехнології в боротьбі з варроатозом. Доповідач – почесний пасічник України, почесний апітерапевт України, голова всеукраїнської спілки професійних пасічників України, Санін Юрій Костянтинович.
 • Технологія регулювання водного балансу бджолосім’ї. Доповідач – доктор фізики, зав. відділом інноваційних технологій бджільництва «інститут Апікультури», Українська Академія Наук Семенюк Валерій Федорович.
 • Жива хлорела – біологічно-активна добавка до раціону бджіл. Доповідач – директор науково-виробничої компанії «Algalive», ФГ «У Самвела», Самвел Сережаєвич Мкртчян. Доповідач – к.с-х.н., доцент кафедри Садівництва, виноградарства, біології та хімії Одеського державного аграрного університету, експерт-консультант по сільському господарству науково-виробничої компанії «Algalive», Петренко Світлана Олександрівна.
 • Ефективні вітчизняні ветеринарні препарати для профілактики ентеробактеріозів бджіл. Доповідач – заступник директора з наукової роботи, Переста Михайло Михайлович.
 • Застосування хлориду літію при варроатозі Доповідач – кореспондент журналу «Український пасічник», Горніч Микола Лазарович.
 • Отримання якісного меду при незначних медозборах в українських вуликах у модифікації Матвійчука. Доповідач – пасічник професіонал Матвійчук Анатолій Михайлович.
 • Використання трутневого гомогеннату для укріплення імунної системи організму людини. Доповідач – науковий співробітник фірми «Медок», Йолкін Віктор Анатолійович.
 • Епізоотологічний моніторинг хвороб медоносних бджіл та ветеринарно-санітарні заходи на пасіках Доповідач – кандидат ветеринарних наук, зав. Сектору вивчення хвороб бджіл ННЦ «ІЕКВМ» Сіренко Олена Сергіївна
 • План дій при отруєнні бджіл. Доповідач – доктор ветеринарних наук, член кореспондент НААН Аграрна академія наук Куцан Олександр Тихонович
 • Побутовий прилад для висушування (консервації) фруктів і овочів за допомогою меду «Евріка». Доповідач – пасічний виробничо-інноваційний кооператив «Павік», Гуслій Юрій Михайлович.
 • Схема передачі спадковості у сім’ях медоносних бджіл. Доповідач – кореспондент журналу «Український пасічник», Горніч Микола Лазарович.
 • Українські бджоли, особливості розведення та розвитку весною. Доповідач – професійний пасічник, Подрізан Анатолій Григорович.
 • Якість вощини та її вплив на весняний розвиток бджолосімей Доповідач – Ревенко Андрій.

Окрім придбання необхідного для пасіки обладнання та реманенту, виставка-ярмарок «Бджільництво Слобожанщини-2020» стала прекрасним майданчиком для отримання нових знань, для гарного відпочинку, для того щоб зустрітися і погомоніти з друзями, завести нові ділові та дружні знайомства.

Різноманітна спеціалізована експозиція, майстер-класи на діючому обладнанні, відомі експерти галузі, доповіді на актуальні теми, переповнені зали – все це ще раз підтверджує високий рівень виставки та зацікавленість бджолярів. Згідно більшості відгуків учасників і відвідувачів, виставка мала грандіозний успіх і всі вже з нетерпінням чекають нових зустрічей.

Оргкомітет щиро дякує партнерам, учасникам, відвідувачам та інформаційним партнерам за довіру та підтримку!

 

Бджільництво Слобожанщини-2020 (фотоархів-1)
bs063

Бджільництво Слобожанщини-2020 (фотоархів-2)
bs065

Бджільництво Слобожанщини-2020 (фотоархів-3)
bs062

 


 

Без рубрики