ПРО ШКОЛУ-СЕМІНАР ЦЕНТРА ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ПАСІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

vs19

Проведено шосту школу-семінар започатковану в 2014 р. «Пасікою ДіДа Василя». В 2015 до проекту приєдналися ФГ «APIS Україна», SunBee UKRAINE і кооператив «ПАВІК» і було створено «Центр впровадження нових пасічних технологій». Можна стверджувати, що проект вдався. «Школа» користується заслуженим авторитетом пасічної спільноти, про що свідчать «аншлаги» на школах-семінарах 2016 р., а також те, що перша група наступного міжсезоння вже наполовину сформована та відгуки учасників (див.«Форум на точку»):

«Закінчився 4-й семінар цього зимового сезону. Як постійний учасник цих заходів можу зробити такі висновки:

  1. Започатковано нову для України практику підвищення освіти та кваліфікації пасічників — більше 160 учасників пройшли навчання.
  2. Започатковано формування колективу лекторів семінарів, причому з постійною ротацією, тестуванням і оцінкою з боку слухачів.
  3. Започатковано в рамках семінару дискусійний клуб, оскільки подібні зустрічі в колективі близько 30-35 осіб дозволяють почути і обговорити тему без зайвої метушні та галасу, а також в перервах засідань, за столом чи під час переїзду.
  4. Рівень запрошених осіб дозволяє напряму спілкуватися голові спілки, науковцю чи виробнику обладнання з пасічником і почути запитання, зауваження чи побажання від кожного учасника семінару.
  5. Заняття на зразково-показовій пасіці дозволяє порівняти своє господарство з кращим промисловим господарством, і не тільки побачити, але й помацати руками, задати запитання і отримати відповіді про перспективи нашого розвитку.
  6.  Відпрацьовано програму та методику навчання яку можна впроваджувати та поширювати на місцях.

Ю.Гуслій

 

Дуже сподобалась доброзичлива атмосфера, взаємовідносини між лекторами та слухачами, місце проведення, харчування, умови проживання та ін.

А найкращим фактором стало те, що це єдине місце в Україні де рядовий пасічник може взнати щось нове, передове, отримати кваліфіковану відповідь на свої запитання і, таким чином, підвищити свою кваліфікацію.

Успіхів Діду Василю у його благородній справі!

Д.Поднебесний

 

Прийняв участь в семінарі, мені сподобалось. цікаво провів час, познайомився з колегами, цікава екскурсія на пром пасіку.

Лектори й організатори цікаві і приємні люди, (без зайвого гонору).
Особлива подяка Діду Василю за організації і дружню атмосферу. Молодець.

Рекомендую.

Relato, Кагарлик

 

vs18

Про тематику та лекторів школи-семінару «За рентабельну пасіку»

На численні запитання пасічників надаємо зведені дані з шести шкіл-семінарів:

 «Нові технології виробництва продуктів бджільництва»: Соломка В.О. (к.т.н.), . Сорока А.В.*

 «Комплексна механізація на пасіці. Продуктивність. Економіка». Знайомство з доробками і новаціями авторів і підприємства та кращими експонатами виставки-ярмарку Бджолярського Кругу: Гуслій Ю. М.*, Подрізан А.Г.*

«Проблеми промислової пасіки та шляхи їх вирішення». Бабенко В. Т.*, Дяченко П.К.*,

«Хвороби бджіл»: Єфіменко Т.М. (канд. біол. нак.),  Руденко Є.В. (докт. вет. наук, проф..), Галатюк О.Є. (докт. вет. наук, проф.) «Хвороби на пасіці…»,  Дяченко П.К., Малихін В.Є.*

 « Виробництво та переробка продуктів бджільництва»: Піднебесний Д.Д.*, Малихін В.Є., Комісар О.Д.* (канд.. біол. наук).

Все про віск та вощину: Солдатов Д.К.

Все про продажу, закупівлю і експорт меду: Бажин А.В

Досвід роботи на запиленні с/г культур: Сорока А.В.

Проблеми зимівлі: Подрізан А.Г., Малыхин В.Є., Комісар О.Д., Дяченко П.К.

«Сучасна промислова пасіка. Проблеми створення та діяльності і як їх вирішують»: Нагорнюк В.І (на його пасіці).

Новини з пасічницьких конгресі в Турції, Кореї та семінарів в Польщі. Комісар О.Д., Бажин А.В., Соломка В.О., Ус А. (пасічникування в Новій Зеландії)…

«Презентація виробів ф. «Меліса»: Брати Лемешеви, обладнання для вакуумної упаковки, «Комплексне забезпечення лабораторій»: Галицький Тарас (ф. «Біола»)

Неформальні зустрічі:з Барабашем В.С. (Голова Гільдії медоварів України), Вередом Л.І. (Президент СПУ), Стретовичем О.М. (Президент СПУ), Вороною А.П. («Кошовий Бджолярського Кругу), Галатюком О.Є. (директор ННЦ Інститут бджільництва ім.. П.Прокоповича).

*- лауреати Золотої відзнаки Бджолярського кругу «За рентабельну пасіку». Почесні пасічники України

 

Школи-семінари наступного міжсезоння відбудуться 10, 11 листопада і 8, 9 грудня 2016 р. та 27, 28 січня і 2, 3 березня 2017 р.

Інф. за тел.. Соломки В.О. (ДіДа Василя), а також на інтернет- сторінці Школи-семінару «За рентабельну пасіку»

 

На стрічку новин