Медоваріння в Україні в ІІІ тисячолітті нової ери

Так називається експозиція музею відкритого 8 квітня 2017 р.
в сільській хаті на «Пасіці ДіДа Василя».

Саме в цій хаті в 2004р. на Масляну три медовари відомих на сьогодні в Україні (і не тільки) провели перший конкурс своїх питних медів, обмінялися знаннями і прийняли рішення через рік зібратися знову в більш  широкому  колі. Через 5 років створена в 2008 р. Гільдія медоварів  України саме їх нагородила відзнакою «Піонер медоваріння України». В експозиції їх фото «Піонерів» розміщені зразу ж після фото корифеїв медоваріння.

vs75m0

    «Корифеї» медоваріння в Україні: І.Корабльов (  Автор кн.. «Як самому зварити мед та зробити медо-овочеве вино». – Харків. -1929 р. ), Т.Цесельский      ( Автор кн. «Искусство призводства напитков из меда и фруктов».- 1910.)  , В.Скуратівський  («Кухоль меду»,     р.)   та їх книги.

vs75m1

Центральний стенд експозиції

Зліва: «Піонери» медоваріння в Україні: В.Соломка (автор  кн.. «Медові трунки. Давні рецепти і технології», «Питні меди і ваше здоров’я», «Питные меды. Рецепты и технологии», «50 НЕ для медоварів»), М.Горніч («Медові вина»), О. Кобцев, С.Гопалов.

В центрі: Абсолютні переможці всеукраїнських конкурсів медоварів (володарі Гран-прі) 2006-2017 рр: О.Гриценко, О.Литовченко, В.Бабенко, С.Тулинський, К.Лабага, Я.Лабага, К.Лецин, О.Бугарь,  О.Юхно, Н.Сабашенко, І.Андрусів, Г.Утюж,  Г.Лєбухов.

Справа: Переможці міжнародних і всеукраїнських конкурсів: О.Кобцев  (Золота медаль Апімондії 2007 р.), М.Вовнянко (Срібна медаль на конкурсі Золотий грифон (Ялта) в 2008 р., лауреат конкурсу 100 кращих товарів року  ….  р.), В.Дмитрук Лауреат  конкурсів «100 кращих товарів України» 2011, 2012 і 2013 рр., переможець 8-го  міжнародного ярмарку «Екогала-2014» (Польща), 4-е місце на міжнародній туристичній біржі ІТВ в 2013 р. (Берлін). О.Нєженський В 2010 р. на міжнароднму конкурсі  «Солнечный Таирова»   4 (!) дипломи і 1-ше місце в конкурсі «Вибір споживача». В 2013 р. на конкурсі «Живе вино України» Золотий кубок «Вибір споживача».

На стендах всі зразки питних медів-переможців та реквізити їх авторів, дипломи, кубки, сертифікати, медалі конкурсів, відзнаки Бджолярського кругу, диплом першого Почесного медовара України та СОВА з присвятою: «Мудрість це розум настояний на совісті. Дідові Василеві від внуків медоварів» в честь 10-тиріччя відродження медоваріння в Україні.

vs75m2

Окремий стенд присвячений діяльності та досягненням Гільдії медоварів України.

Мета створення музею відродження традицій медоваріння в Україні, створення методичного центру по впровадженню нових технологій медоваріння, демонстрація досягнень українського бджільництва, популяризація благородного національного напою та професії  пасічника.

Previous Image
Next Image

Першими відвідувачами музею були гості святкування 75-річчя ДіДа Василя.

vs75m3

І я там був. Мед-пиво пив, по вусам текло і в рот попало…

 

Істина у вині

(зі статті «На пасіці у Діда Василя»)

Пасіка Діда Василя, окрім того, що є місцем революційних відкриттів у бджільництві, це, напевно, якийсь енергетичний центр. Ще одне досягнення, що тут започатковане й має колосальні перспективи, – відродження древніх традицій медоваріння. Питні меди, медівка, медові вина підкоряють сьогодні смаки найвибагливіших гурманів.

А виготовляються такі напої за унікальною рецептурою Діда Василя. У 2008 році за його ініціативи створена Гільдія медоварів України, яка впроваджує нові методи виробництва медових напоїв і популяризує їх. У музеї медоваріння на пасіці Діда Василя зібрані унікальні екземпляри, деякі з яких виривали з руками на міжнародних аукціонах.

І всі питні меди сьогодні створюються пасічниками за одним рецептом, написаним Василем Соломкою, і лише той, хто має хоч найменшу фантазію, проявляє творчість та робить напої на свій смак.

Найцінніший експонат музею – подарована дерев’яна сова з написом: «Мудрість – це розум настояний на совісті» (Діду від «внуків» медоварів).

А чого варта лише оцінка винахідників благородного напою – французької делегації, котра була вражена тим, що вино можна робити без винограду. Спробувала вина Діда Василя і семенівська делегація. До речі, ця пасіка приймала безліч груп, найбільша з яких налічувала близько 200 чоловік!

Та ніхто ніколи не відчував ніяких незручностей на маленькій пасіці, що налічує декілька десятків вуликів. Це завдяки хазяйці обійстя, супутниці відомого пасічника, – Вірі Петрівні. Ну а найголовніше – незабутня атмосфера, яка панує у селищі Баришівка, що на Київщині.

Михайло ПОГРІБНИЙ
(Регіональний розважальний портал
«Семенівські вісті»)